שאלות נפוצות

 • מדוע מינרלים כל כך בריאים לעור?

  מינרלים לעור הם כמו תחביר לשפה: הם מאפשרים את העברת המסרים בין התאים ועוזרים לעור לבצע בצורה טובה יותר את תפקידיו בחילוף החומרים, לשמור על הלחות ולשגר אותה אל המקומות שבהם היא נחוצה. המינרלים החיוניים לתפקודו הבריא של העור הם מגנזיום, סידן, אשלגן ונתרן, הסופחים ואוצרים מים, ולכן נחשבים לגורמי לחות טבעיים NMF (Natural Moisturizing Factors).

 • מה מיוחד כל-כך בים המלח?

  ים המלח הוא הספא הטבעי הגדול בעולם. הוא נמצא בנקודה הנמוכה ביותר על פני כדור הארץ (420 מטר מתחת לפני הים) ומצטיין במגוון מינרלים בעלי סגולות ריפוי ויתרונות קוסמטיים מוכחים. מימיו מעניקי החיים של ים המלח הם בעלי ריכוז המינרלים מדהים של 32% - הריכוז הגבוה ביותר מכל מאגר מים בעולם. שכבות משקעי הטיט, העשוי בוץ ועשיר במינרלים, מפיקות ריכוזים יוצאי דופן של יסודות טבעיים (פי עשרה ממי ים) כגון מגנזיום, סידן, אשלגן, סטרונציום, בור וברזל – החיוניים לשמירה על עור בריא ורך. ולבסוף, הגובה הנמוך יוצר מעטה דחוס של חמצן טהור נקי מזיהום, המספק הגנה נוספת ומסנן את קרני השמש המזיקות. אלו רק חלק מהסיבות לכך שאנשים מגיעים מכל רחבי העולם כדי ליהנות מנווה מדבר קסום ומבריא זה.

 • האם מרכיבי ים המלח אינם חריפים מדי לעור רגיש?

  להפך. אנשים מכל רחבי העולם, בעלי עור רגיש מאוד וגם כאלה הסובלים מבעיות עור, באים לים המלח כדי לטבול את גופם במימיו העשירים במינרלים. המינרלים של ים המלח מאושרים ומומלצים על ידי רופאי העור המפורסמים ביותר בעולם, גם כתרופה מצוינת להקלה על התסמינים של בעיות עור וגם כטיפול יומי לאורך זמן, לשמירה על עור בריא ברמות מיטביות. כל מוצרי AHAVA מאושרים לשימוש לבעלי עור רגיש.

 • יש לי עור רגיש. האם תמליצו לי להשתמש בפילינג לפנים או לגוף?

  כן. אפשר להשתמש בתכשירי הפילינג בעדינות, אך לא לעשות זאת לעיתים קרובות מידי. הסתפקו בפילינג פעם בשבוע, לפנים ולגוף.

 • למה העור הופך יבש עם העלייה בגיל?

  לעור יש מערכת לחות טבעית. כשהגוף מזדקן, מואטת כל פעולת המערכת ונפגעת יכולתו של העור לאצור לחות. במשך הזמן נעשים מחסומי העור דקים יותר ויותר, וההאטה בפעילות התאים משפיעה על יכולתו לספוח מולקולות מים ולייצר סרמידים, הממלאים תפקיד מכריע במנגנון הלחות העצמי של העור.

 • מדוע נוצרת לפעמים תחושת מתח בעור?

  לעתים קיימת תחושה של מתח בעור כאשר מאזן המים באפידרמיס נפגע. הדבר עלול לקרות כתוצאה מכמה סיבות, הנפוצות, ביניהן אקלים יבש, חשיפת-יתר לשמש, חוסר נוזלים במערכת, מתח, עייפות, שימוש בתרופות מסוימות ותהליך ההזדקנות הטבעי של העור.

 • האם עליי לשמור על אותה שגרת טיפוח כל השנה?

  רק במקרה שעורך מגיב היטב לקרם הלחות כל עונות השנה. העור מגיב באופן שונה לשינויים במזג האוויר, היובש בעונת החורף, לדוגמה, דורש הזנה בקרם לחות עשיר יותר. מנגד, העור מעדיף מוצרי לחות בעלי מרקם קליל יותר בקיץ.

 • מתי מומלץ להשתמש בסרום?

  סרומים משמשים בדרך כלל כטיפול משלים, לשימוש בבוקר או בערב, מתחת לקרם הרגיל. הם מספקים טיפול אינטנסיבי וממוקד, המשתנה על פי התנאים וצורכי העור שלך.

 • מדוע חשוב כל-כך לנקות את העור?

  צריך רק להתבונן בחזיתות הבתים המפויחות בערים כדי להבין מה הזיהום הסביבתי גורם  לעור. אורח החיים שלנו חושף את העור מדי יום לעשן הנפלט ממכוניות, לאדים רעילים ולעשן סיגריות, וכן לאוויר מעופש הנפלט ממערכות המיזוג או החימום במקומות סגורים .החומרים המזהמים, כמו הגזים, האבק ומחמצנים, נצמדים לעור ומתערבבים בשומן העורי, בשאריות איפור ובשאר חומרים מלכלכים. רעלנים אלה חודרים לאפידרמיס, מציפים את המערכת הטבעית נוגדת-החמצון של העור ופוגעים ביכולתו הטבעית להגן, להתחדש ולשמור על רמת לחות נאותה.  הצטברות הלכלוך, הזיהום, עודף השומן ושאריות האיפור הם הסיבות העיקריות לתהליך ההזדקנות המוקדם של העור. הרגל קבוע של ניקוי יומיומי ויסודי מסיר את שכבת הלכלוך המצטברת על העור מדי יום, מונע חדירה לאפידרמיס ותהליכי הזדקנות מוקדמים ושומר על בריאות העור.

 • ?לפעמים אחרי יום לחוץ הגוף מרגיש מתוח וכואב. כיצד ניתן לשחרר מתחים ולהירגע מהיום שחלף

  ?לפעמים אחרי יום לחוץ הגוף מרגיש מתוח וכואב. כיצד ניתן לשחרר מתחים ולהירגע מהיום שחלף טבילת הגוף באמבט מים פושרים עם מלחים מים המלח תחולל פלאים בשחרור המתחים מהגוף. הוכח שלתערובת המינרלים העשירה הנמצאת במלחים השפעה מרגיעה ונעימה על כל מערכות הגוף והנפש. הבוץ מים המלח יעיל לא פחות להקלה על מפרקים כואבים ושרירים מתוחים, במיוחד כשמשתמשים בו כמסכה חמה על אזורים כואבים או על הגוף כולו. יכולתו הייחודית של הבוץ לשחרר באיטיות חום אל תוך הגוף מבטיחה הקלה עמוקה, סילוק רעלים מהעור ותורמת למראה חלק וזוהר.

תרצו לשאול עוד שאלות

לחצו כאן